پخش زنده مدرسه فینتک - آشنایی با بانک ها و کسب و کار آنها در بوشهر

پخش زنده مدرسه فینتک - آشنایی با بانک ها و کسب و کار آنها در بوشهر

پنجشنبه 26 مهر 1397، سالن سینما آوینی

ثبت نام

معرفی دوره

با بروز تغییرات عمده در جوامع بشری، فناوری ها و مدل های کسب و کار هر روز شاهد ایجاد نوآوری‏ هایی هستیم که زندگی را دچار تغییرات چشمگیری میکند. این تغییرات بر صنایع مختلف نیز تاثیرگذار بوده است. صنعت بانکی نیز از این امر مستثنی نبوده و در جریان تغییرات مختلف قرار گرفته است. لزوم همراهی با این تغییرات اجتناب ناپذیر بوده و رمز بقای سازمان ها همراهی با تغییرات و ایستادن بر موج تغییر می باشد . 

در سال های اخیر تحول دیجیتال در بانک ها آغاز شده و در سطوح مختلف در جریان است . این تحول ناشی از بروز فناوری های جدید و تغییر مدل کسب و کار است . با دیدگاه جدید خدمات و سرویس ها به صورت سفارشی سازی شده و مطابق با نیاز مشتری به آنها ارائه میشود . ارائه خدمات مطابق با سلایق مختلف نیازمند ایجاد نقاط تماس جدید و متعدد برای ارائه انواع گوناگون سرویس ها است. اما تامین این نقاط تماس متعدد و تمرکز بر ارائه سرویس از طریق آنها برای سازمان های بزرگ دشوار و پرهزینه خواهد بود. از همین رو روند جدیدی در دنیا در شرف وقوع است که از آن به عنوان بانکداری باز یاد میشود . با این دیدگاه شرکای تجاری با طراحی مدل کسب و کار اختصاصی خود به ارائه سرویس های سفارشی سازی شده به دسته های خاص مشتریان بر روی پلتفرم بانک های بزرگ می پردازند. این سرویس ها با ترکیب سرویس های بانکی و سایر سرویس ها و خدمات مورد نیاز مشتریان و با استفاده از فناوری های نوین نیازمندی های مشتریان را برطرف کرده و تجربه جدیدی از دریافت سرویس و خدمات را به آنها ارائه میدهند. کسب و کارهایی که به ارائه سرویس های اینچنینی میپردازند به عنوان فین تک شناخته میشوند . فین تک ها در ابتدا به عنوان رقبای بانک ها شناخته می شدند اما امروزه  همکاری بانک ها و فین تک ها اجتناب ناپذیر می نماید.

بانک انصار نیز با تشکیل مرکز توسعه فناوری های مالی، همکاری و مشارکت با فین تک ها را در اولویت های خود قرار داده است و با این رویکرد تصمیم دارد کیفیت ارائه سرویس ها به مشتریان را به صورت مستقیم و غیر مستقیم بهبود بخشد. 

فین تک ها اغلب توسط جوانان خلاق و نخبه ای خلق میشود که دانش فنی لازم برای توسعه محصولات جدید و انرژی و انگیزه پیاده سازی ایده های خود را دارند ، اما کمبود دانش و تجربه در حوزه کسب و کار بانکی و مالی گاهاً موجب شکست در ایده های ارائه شده و مواجهه با مشکلاتی از قبیل عدم اعتماد کاربران یا مشکلات قانونی و رگولاتوری می شود. از همین رو ما در مرکز توسعه فناوری های مالی بانک انصار با طراحی دوره آموزشی تحت عنوان مدرسه فین تک قصد داریم جهت رشد و توسعه اکوسیستم فین تک و ارتقای سطح دانش فعالان این حوزه تلاش کنیم . دوره های مدرسه فین تک با همین هدف و با همکاری مراکز فعال در اکوسیستم نوآوری و فین تک برگزار میشود.

 

این دوره شامل چه موضوعاتی می شود؟

این دوره شامل 10 کارگاه و کلاس با موضوعات زیر است : 

 • آشنایی با نهادهای پولی و مالی
 • آشنایی با بانک ها و کسب و کار آن ها
 • آشنایی با بیمه ها و مدل کاری آن ها
 • آشنایی با بازار سرمایه و مدل کاری آن
 • تاثیر انقلاب صنعتی چهارم بر اکوسیستم خدمات مالی
 • اکوسیستم فین تک
 • استخراج ارزش پیشنهادی فینتک ‏ها با رویکرد دیزاین
 • کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فین تک
 • قوانین و مقررات حوزه فین تک
 • اصول مذکره و ارائه به سرمایه گذاران

 

ثبت نام در کارگاه ها و کلاس های فوق هم به صورت جداگانه و هم به صورت یکجا قابل انجام است. که ثبت نام به صورت یکجا شامل تخفیف خواهد شد. 

کارگاه های دوره آموزشی مدرسه فین تک بانک انصار در 10 پنج شنبه از تاریخ 19 مهرماه 97 لغایت 29 آذرماه 97 برگزار خواهد شد.

 

آشنایی با بانک ها و کسب و کار آن ها

بانک ها نهاد هایی هستند که سالهاست در جوامع بشری حضور داشته و همواره نقش مهمی در اقتصاد و زندگی مردم داشته اند . بانک ها همیشه به عنوان منبع قدرت و ثروت شناخته میشوند ، اما امروزه پدیده های جدید ظهور کرده که این مفاهیم را با چالش های جدی مواجه کرده است . فناوری های جدید ورود رقبای جدید را به حوزه کسب و کار بانک ها تسهیل کرده اما برای ورود به قلمرو امپراطوری توانمند و ثروتمند بانک ها و شریک شدن در کسب و کار و سود سرشار آنها آشنایی کامل با روندهای اجرایی آنها ، مدل های درآمدی و نقاط قوت و ضعف آنها ضروری است. در این دوره آموزشی قصد داریم نگاهی هر چند گذرا به کسب و کار بانک ها انداخته و با کسب و کار آنها از نزدیک آشنا شویم، تا بتوانیم ایده های جذاب تری به مشتریان ارائه کرده و به عنوان یک فین تک، محبوبیت بیشتری نسبت به بانک ها پیدا کنیم.

پخش زنده مدرسه فینتک - آشنایی با بانک ها و کسب و کار آنها در بوشهر

 • زمان: پنجشنبه 26 مهر 1397
 • مکان: سالن سینما آوینی
  نشانی: بوشهر، بهمنی، میدان رفاه
 • هزینه ثبت نام : 20,000 تومان
 • تلفن هماهنگی: 09029028500
 • برگزار کننده: موسسه فرهنگی هنری حامی هنر نارنجی

ثبت نام

رویداد های مرتبط

دیدگاهتان را راجع به این رویداد بنویسید
لطفا جهت ارسال دیدگاه حتما فیلد من ربات نیستم را تیک بزنید!

0 دیدگاه